Jaki jest nasz sport numer jeden? - Obozy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@apstal.pl

Jaki jest nasz sport numer jeden?

wróć na stronę główną

Rozważania na temat sportu narodowego w naszym kraju są cały czas żywe. Co by jednak nie powiedzieć na pierwszym miejscu była, jest i będzie stawiana piłka nożna. Warto jednak zastanowić się, czy w obliczu historycznego sukcesu polskich siatkarzy, jaki udało im się osiągnąć w zakończonym już sezonie reprezentacyjnym, na podium sportów narodowych jest miejsce na inne dyscypliny oprócz futbolu.

 

Na minionym niedawno mundialu siatkarze osiągnęli historyczny sukces. Pod przewodnictwem nowego szkoleniowca Vitala Heynena zespół obronił tytuł mistrza świata, zdobyty na poprzednim mundialu cztery lata temu. Po kilku sezonach posuchy, widocznym spadku kondycji polskiej siatkówki nadeszło wielkie boom. Polscy siatkarze byli na ustach wszystkich. Z tego też powodu, że stali się dla nas swego rodzaju rekompensatą za nieudane mistrzostwa świata w wykonaniu polskich piłkarzy.

Na wymienienie zasługuje tutaj królowa sportu – lekkoatletyka, w której polscy zawodnicy regularnie zdobywają najwyższe stopnie podium i z każdej dużej imprezy przywożą medale. Oprócz tego, cały czas zapominany i niedoceniany jest żużel, gdzie również możemy pochwalić się medalami z międzynarodowych imprez.

W tym temacie pojawia się tez refleksja: czy jakikolwiek sport może konkurować z piłką nożną o miano sportu narodowego? Odpowiedź jest prosta – może! Ale czy konkurencję tę wygra? Bardzo wątpliwe.

Piłka nożna ma tak pewną pozycję, że chyba nic i żadna inna dyscyplina nie jest w tanie jej zagrozić. Futbol cały czas wzbudza wielkie emocje, nawet jeżeli te emocje nie wiążą się z sukcesami piłkarzy. Na popularność piłki nożnej wskazuje także liczba dzieci i młodzieży, którzy chcą piłkę nożną trenować. 

Futbol to potęga sportu, nie zapominajmy jednak o innych dyscyplinach, które są równie piękne i przynoszą nam wspaniałe emocje!

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA