Jak zadbać o relacje z dzieckiem? - Obozy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@apstal.pl

Jak zadbać o relacje z dzieckiem?

wróć na stronę główną

Dobra relacja rodzica z dzieckiem okazuje się być kluczową w okresie dojrzewania. Dzieci bardzo często są wtedy nieco zagubione i  nie do końca wiedzą z kim mogą o tym porozmawiać. Dobre relacje z rodzicami pomagają im rozwiązać ich problemy. Dziecko postrzega wtedy mamę i tatę jako swoich przyjaciół i to właśnie do nich skieruje się po porady. Rodzice dzięki temu mają bieżące relacje dotyczące życia swoich dzieci. Relacje pomiędzy dziećmi, a rodzicami są więc przygatne w głównej mierze w okresie dojrzewania i nastoletni, ale zbudować je trzeba znacznie wcześniej.

 

 

Najważniejszym w relacjach z dzieckiem wydaje się być komunikacja. Dzieci potrzebują zostać wysłuchane i oczekują tego, że osoba dorosła będzie traktowała jako równego sobie rozmówcę. Wtedy dziecko czuje się docenione i ważne. Zmienia się również sposób postrzegania takiej osoby i jego nastawienie do niej. Dodatkowo regularne rozmowy z naszym dzieckiem pozwalają nam na dowiedzenie się więcej o jego życiu, o tym jakich ma kolegów i czym się lubi zajmować. Jakie są ulubione przedmioty szkolne, a które lubi mniej. Wydają się to być podstawowe informacje, ale to one okazują się być kluczowymi w zrozumieniu problemów o pomocy w rozwiązywaniu ich.

 

Kolejną istotną kwestią w kontaktach z dzieckiem jest wspólne spędzanie czasu. Częste zabawy z dzieckiem lub po prostu poświęcany mu czas powiększają u niego poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego. Dodatkowo, jeśli realizujemy wspólnie z dzieckiem jego pasje sprawiamy mu dużo przyjemności. Dziecko odczuwa wtedy, że rodzic jest zaangażowany w jego życie, pasje i zainteresowania. Oczywiście istnieje o wiele więcej różnych aspektów, które wpływając na relacje pomiędzy rodzicami i ich pociechami.

 

Jeśli chcesz spędzić swój wolny czas z dzieckiem to się świetnie składa. Przygotowana przez nas oferta wyjątkowych wyjazdów rodzic + dziecko jest już dostępna. Zabierz swoje dziecko na weekend pełen wrażeń z Akademią Piłkarską Stal Gorzów, potrenujcie razem i spędźcie niezapomniany czas w grupie innych dzieci i rodziców. Na najbliższy wyjazd zapraszamy już w terminie 06.03-07.03.2021 do Folwarku Matecznik w Sędzinku.

Szczegóły oferty i rejestracja: http://bit.ly/3jvlzH0

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA